Bayındır FOTOĞRAFLARI
Ege Denizi’ne dik olarak uzanan sıradağların üzerindeki Bayındır ve Basra tepelerinin güney yamaçlarına kurulan ilçenin yüzölçümü 588 km²’dir. 2012 yılı verilerine göre nüfusu 40 bin 988’dir. Doğusunda Ödemiş, güneyinde Tire, batısında Torbalı, kuzeyinde Kemalpaşa ve Turgutlu ilçeleri bulunmaktadır. İlçenin kuzey-güney doğrultusundaki uzunluğu yaklaşık 16 km, doğu-batı doğrultusundaki uzunluğu ise 25 km’dir. Doğusundan gelen Küçük Menderes Nehri Bayındır’ın Tire ilçesi ile sınırını oluşturmaktadır. Güvercinlik Şelalesi, Dereköy Kaplıcaları, anıt ağaçları görülmeye değer olan Bayındır’da çok sayıda cami, çeşme, hamam gibi yapılarla tarihin derinliklerine gezinti yapabilirsiniz. Doğayla iç içe bulunan mesire alanlarında yorgunluğunuzu atabilirsiniz. İlkbahar aylarında düzenlenen Uluslararası Çiçek Festivali’nde aradığınız her türlü bitkiyi bulabilirsiniz.
 
- Her Yıl Nisan ayının son haftasında kutlanan Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali'ne gitmeden dönme. Çünkü bu festivalde rengarenk, endemik türlerin de bulunduğu mis kokulu ÇİÇEKLER ve en az çiçekler kadar birbirinden renkli EĞLENCE bir arada! Haydi ; Bütün binalar, kocaman bir şehir kalbini begonvillerle açtı, seni bekliyor.
- Bayındır sokaklarında kaybolmayıgöze alarak doğayla içiçe geçmiş tarihi dokuyu , misafirperverliği ve yerel kültürün orneklerine tanık olacağın gezileri yapmadan dönme.

Bayındır HAKKINDA

BAYINDIR SOKAKLARI