Narlıdere FOTOĞRAFLARI
İzmir Körfezinin en temiz sularına sahip olan Narlıdere, Çatalkaya Dağını kaplayan çam ormanlarıyla oksijen deposu konumundadır. Narlıdere adını, bir zamanlar Ali Onbaşı Deresi etrafında bulunan nar bahçelerinden almıştır. Çağdaş konutları, düzenli kentleşmesi sayesinde İzmirin en geniş yeşil dokusuna sahip ilçelerinden birisi olan Narlıdere, şehir merkezinin yanı başında konumlanmasına rağmen sahip olduğu ekoturizm, sağlık ve kültür turizmi olanakları ile de İzmir’in yıldızı parlayan ilçelerinin başında geliyor. İlçe sınırları içinde modernlik ve büyüklük açısından dünyanın en büyük ikinci huzurevi ve beş yıldızlı turistik bir otel bulunmaktadır.
- Bölgede yaşayan Tahtacı Türkmen Alevilerinin gelenek ve göreneklerini yansı tan, 2007 yılında restore edilerek müzeye dönüştürülen ve bugün Narlıdere Kültür Evi adıyla hizmet veren , 2,5 kat ve dokuz odadan oluşan, bölgedeki evlerden toplanan tarihi belgelerin ve yaşam tarzların ıyansıtan materyallerin yanısıra aslına uygun olarak giydirilmiş 21 adet heykel sergilendiği Cemevi'ni ziyaret etmeden dönme. 
- Birinci Dünya Savaşısırasında Ingiliz donanmasıtarafından iki kez topa tutulan 1666 yıl ında şimdiki Yenikale Mahallesi içinde kalan Sancakkale'de birinci saldırıda ölen subay ve erlerimizin naaşlarının bulunduğu Narlıdere Şehitliğinde dua etmeden geçme. 

Narlıdere HAKKINDA

NARLIDERE ŞEHİTLER ANITI

NARLIDERE BALIKÇI LİMANI

NARLIDERE SAHİL

NARLIDERE SAHİLEVLERİ

NARLIDERE