Izmir / ÇEŞME - Alaçatı Gezisi


Çeşme’de, Pırlanta Plajı’nda Kitesurf, Büyük Liman ve Paşa Limanı koylarında kamp - karavan turizmi, Fener Adası, Yatak Adası, Eşek Adası ve Ildırı Körfezi’nde dalış ve sualtı sporları, avcılık, yatçılık, Alaçatı’da rüzgar sörfü yapılmaktadır.

ALAÇATI

Çeşme’ye bağlı bir mahalle olan Alaçatı, Türkiye’nin ünlü yaz turizmi merkezlerindendir. Rüzgar sörfüne elverişli denizi, otantik sokakları, yel değirmenleri ve taş evleriyle ünlü Alaçatı dinlenmek ve huzur bulmak için en iyi alternatiflerden birisidir.

Konaklama

Alaçatı, zevkinize ve bütçenize uygun pansiyon ve eski taş evlerden dönüştürülmüş butik otellerden SPA ve sağlık merkezlerinde stres de atabileceğiniz beş yıldızlı otellere kadar çeşitli konaklama imkanı sunmaktadır.

Eğlence

Yazın vazgeçilmezlerinden biri olan Alaçatı’da gece hayatı ve eğlence de alabildiğine renklidir. Alaçatı’nın kalbi her yaşa ve müzik zevkine uygun bu işletmelerde sabahın ilk ışıklarına kadar atar. Ayrıca tüm plajlar geceleri gece kulübü olarak da hizmet vermektedir.

Alışveriş

Alaçatı'da alışveriş yapmak için çok seçenek olmasa da, yine de özgün eşyalar bulabileceğiniz küçük ama özel tasarımlar sunan mağazalar mevcuttur. Giyimden dekorasyona ve takıya kadar aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bu butikler size güzel bir Alaçatı hatırası kazandırmış olacak.

Özellikle cumartesi günü kurulan köy pazarı Alaçatı'yı hayli hareketlendirir. Yöre pazarında güler yüzlü insanlar kendi bahçelerinde yetiştirdikleri meyve, sebze ve otları tezgahlarında satarlar. Mevsim meyve ve sebzeleri özellikle Ege'nin çok sevilen enginarı, beyaz soğanı, kavunu ziyaretçilerin almadan geçemedikleri ürünlerdir.

Ayrıca caminin bulunduğu meydanda her cumartesi ve pazar günleri kurulan antika pazarı Alaçatı’nın ilgi çeken bir köşesidir. Türkiye’nin ilk antika pazarlarından olan bu pazara Anadolu’nun her köşesinden çeşit çeşit eski eşyalar gelir.

Ulaşım

Alaçatı, Çeşme’ye 8 km mesafededir. Bu beldeye, Çeşme’ye giden tüm otobüslerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İzmir Işıkkent Otogarı ile Üçkuyular Otogarı’ndan otobüslerle Alaçatı’ya ulaşılabilir.


Destekçilerimiz

antalya escort