Izmir / KONAK - Konak Kültürünü Hisset


Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM)

İsmini ilk devlet sanatçısı unvanına sahip İzmirli besteci Ahmed Adnan Saygun'dan alan sanat merkezi, teknik altyapısı ve konser salonlarıyla Türkiye'nin en nitelikli sanat merkezidir. AASSM nitelikli teknik altyapısının yanı sıra sanatseverlerin ve özellikle de engelli vatandaşların sanat merkezine rahatlıkla ulaşılabileceği bir şekilde tasarlanmıştır.

Mithatpaşa Caddesi 1087 Güzelyalı / İzmir

www.aassm.org.tr

AASSM Gişe: 0 (232) 293 38 31

iletisim@aassm.org.tr

İzmir Sanat

Kültürpark 26 Ağustos Kapısı yakınındaki İzmir Sanat, yıl boyunca söyleşi, seminer, tiyatro ve film gösterileri, konserler ve sergilere ev sahipliği yapıyor. İzmir Sanat’ta 308 kişilik tiyatro ve sinema salonu, söyleşiler, dia gösterimleri ve sunumlar için 80 kişilik oditoryum, dans prova salonu, sergi alanının yanı sıra sanatçılar için soyunma ve dinlenme odaları bulunuyor.

Kültürpark 26 Ağustos Kapısı İzmir/Türkiye

Gişe: 0 (232) 293 40 49

Tel: 0 (232) 293 34 79

İsmet İnönü Sanat Merkezi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü’ne bağlı İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde konser, seminer, konferans ve tiyatro gösterilerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası organizasyonlar gerçekleştiriliyor.

Kültürpark Fuar Alanı Lozan Kapısı Mimar Sinan Mah. Alsancak / İzmir

Tel: 0 (232) 293 46 04

Tarihi Havagazı Fabrikası

Fransızlar tarafından 150 yıl önce inşa edilen Alsancak'taki tarihi Havagazı Fabrikası, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarının ardından yepyeni bir kültür sanat mekanı haline geldi. Havagazı Fabrikası Restorasyon Projesi kapsamında, 24 bin metrekarelik alanda, 2 bin 850 metrekare inşaat alanına sahip tescilli yapılar dışındaki tüm yapılar yıkılarak, aslına uygun olarak restore edildi ve kültür mekanı olarak kullanılmaya başlandı.

Adres: Umurbey Mahallesi, Alsancak, 35000

Telefon: 0 (232) 293 10 91

D.E.Ü. Sabancı Kültür Sarayı

Sabancı Vakfı’nın katkılarının yanı sıra İzmir Valiliği ve Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğünün işbirliğiyle üniversitenin tahsis ettiği arsa üzerinde inşa edilen Sabancı Kültür Sarayı, 5 bin metrekare kapalı alanda iki ana bölüm içeren tek bir blok halinde inşa edilmiştir. İlk bölümde 518 kişilik büyük salon bulunmaktadır. En gelişmiş tekniklerin uygulandığı sahnesi ve geniş fuayesi ile tiyatro, opera, bale, konser ve sergi gibi her türlü kültürel ve sanatsal gösterilere olanak sağlayabilmektedir. İkinci bölümde bulunan 123 kişilik küçük salonda 75 m2 sahne alanı, akustik mimari yapısı, etkileyici ışık donanımı, ortopedik rahatlıkta koltuklar ile büyük salonun rahatlığını aratmıyor. Kültür Sarayının giriş fuayesi dahil olmak üzere üçüncü, dördüncü ve beşinci kat fuayeleri sergiler içinkullanılmaktadır. Ünlü tiyatro gruplarının oyunları sergilediği Sabancı Kültür Sarayı’nda paneller, konserler ve özel etkinlikler de düzenlenmektedir. Sabancı Kültür Sarayı’nda ayrıca konservatuarın bütün öğrenim dalları için özel derslikleri, çalışma odaları, atölyeleri, dört adet bale stüdyosu, seminer ve orkestra odaları, sanat galerisi, yönetim ve öğretim görevlisi odaları bulunmaktadır.

İzmir Devlet Tiyatrosu

14 Nisan 1957 tarihinde Konak’ta Halk Eğitim Merkezi binasında kurulmuş, perdelerini “Yağmurcu” adlı oyunla açmıştır. Binanın yapımına 1926 yılında başlanmıştır. Mimarı Necmettin Emre’dir.

Adres: Mithatpaşa Cad. No: 110 Konak / İzmir

Tel: 0 (232) 445 34 55

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası

Ege Bölgesi ve İzmir’de 1975 yılından buyana çoksesli müzik kültürünün tanıtılması, özendirilmesi, sevdirilmesi ve geliştirilerek ülke geneline yaygınlaştırılması için olağanüstü gayretler sarf etmiş; ayrıca Anadolu'ya çoksesli müziği götürme anlamında da köy, kasaba, ilçe, konserleri ile uluslararası festivallerde de önemli görevler üstlenmiştir.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müdürlüğü

Mehmet Ali Akman Mah. Mithatpaşa Cad. No: 1133/A Havalisan Okulu karşısı – Üçkuyular Konak / İzmir

Telefon: 0 (232) 463 06 85 – 86

Email: izmirsenfoni@gmail.com

İzmir Devlet Opera ve Balesi

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğüne bağlı olarak 1982 yılında İzmir'de kuruldu. Eski Elhamra Sineması binasının Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kiralanarak restore edilmesiyle şimdiki binasında hizmet vermeye başlayan İzmir Devlet Opera ve Balesi, 21 Ekim 1982 tarihinde Kurucu Müdürü Rejisör H. Necdet Aydın yönetiminde Çeşmebaşı Balesi ve Meddah Opera ile kapılarını sanatseverlere açtı.

Milli Kütüphane Cad. No: 37- 39 Konak/ İZMİR

Gişe Tel: 0 (232) 484 64 45


Destekçilerimiz